גם אני כהיטלר מאמין בדם ובכח הדם

"ואולי בחלק גדול – על ידי כל מיני "האנוסים" שלנו, שנכנסו לבטן הנצרות "וקרקרו במעיה" ושם הוסיפו לחתור מתוך רצון יהודי ומתוך דם יהודי – גם אני כהיטלר מאמין בדם ובכח הדם – לאט לאט תחת שרידי האלילות, והם הם בעיקר – אף כי קוראים בשמות של גויים גדולים – שהכשירו את יצירת כל תנועות החופש הגדולות בעולם: את הרינסנס, הליברליזם, הדימוקרטיזם, הסוציאליזם והקומוניזם. כל הדרך התלולה והעקובה הזאת של עליה מתמדת לצד החופש והפרוגרס נכבשה בעיקרה על-יד כל מיני יהודים נעלמים ואנונימיים – בין על-ידי אנוסים שהתערבו בשעתם בגויים והעמידו מתוכם חוקרים גדולים, ובין על-יד השפעות של יהודים, שעמדו מאחורי הפרגוד של מפעלים כאלה, מפעלים של חרות ושל חופש, ובין על-ידי פרופיסורים ומורים ומדריכים יהודים מימי הבינים ואילך, שהעמידו מבין הגויים המון תלמידים הולכים בראש תנועות החרות. גם בראש התנועה הפרוטסטנטית הלכו תלמידים של מורים יהודים"

חיים נחמן ביאליק, מתוך הרצאה תחת הכותרת "בשעה זו" שהתקיימה באוניברסיטה העברית ביום ט"ו אייר תרצ"ג, 11/05/1933 .

 

תמונה

16 תגובות

  1. "גם אני כהיטלר מאמין בדם ובכח הדם"
   http://benyehuda.org/bialik/dvarim_shebeal_peh38.html

   לפי הכתוב שם, הדברים נאמרו בהרצאה תחת הכותרת "בשעה זו" שהתקיימה באוניברסיטה העברית ביום ט"ו אייר תרצ"ג — כלומר, ה־11 במאי 1933, כמה חודשים אחרי עליית היטלר לשלטון בגרמניה.

   ביאליק "מודה באשמה" על השפעת "היהדות העולמית" על תרבות העולם לאורך ההיסטוריה, אבל טוען כמובן שהיהודים הם טובים ולא רעים (כי הם נלחמים נגד ה"אלילות"). זאת רק דוגמה נוספת לגזענות הציונית שמאמינה באמת ובתמים במהויות נצחיות וא־היסטוריות כמו היהדות העולמית והגזע השמי. אולי מספיק לומר שביאליק נשבע בשמו של פינסקר והפמפלט הגזעני שלו Auto-Emanzipation.

   אהבתי

 1. יהיה מעניין יותר אם ניתן יהיה לקרוא בבקשה קטע, פיסקה.
  משהו פחות אוורירי מתשע מילים עם פסיק באמצע, בערך.

  אהבתי

 2. זו אמרה שנותקה מהקשרה. למה לא לפרסם את מה שמלפניה ולאחריה? לפרסם כך זה פשוט מעשה של גועל נפש אינטלקטואלי.
  "
  ואולי בחלק גדול – על ידי כל מיני "האנוסים" שלנו, שנכנסו לבטן הנצרות "וקרקרו במעיה" ושם הוסיפו לחתור מתוך רצון יהודי ומתוך דם יהודי – גם אני כהיטלר מאמין בדם ובכח הדם – לאט לאט תחת שרידי האלילות, והם הם בעיקר – אף כי קוראים בשמות של גויים גדולים – שהכשירו את יצירת כל תנועות החופש הגדולות בעולם: את הרינסנס, הליברליזם, הדימוקרטיזם, הסוציאליזם והקומוניזם. כל הדרך התלולה והעקובה הזאת של עליה מתמדת לצד החופש והפרוגרס נכבשה בעיקרה על-יד כל מיני יהודים נעלמים ואנונימיים – בין על-ידי אנוסים שהתערבו בשעתם בגויים והעמידו מתוכם חוקרים גדולים, ובין על-יד השפעות של יהודים, שעמדו מאחורי הפרגוד של מפעלים כאלה, מפעלים של חרות ושל חופש, ובין על-ידי פרופיסורים ומורים ומדריכים יהודים מימי הבינים ואילך, שהעמידו מבין הגויים המון תלמידים הולכים בראש תנועות החרות. גם בראש התנועה הפרוטסטנטית הלכו תלמידים של מורים יהודים
  "

  אהבתי

  1. בדיוק. הרבה יותר מביך לקרוא את ההקשר. ממש תורת הגזע. ואין לזה שום קשר ללוגיקה היהודית, למרות שחילונים מאד אוהבים לשנוא את הדת שבגינה הם במזרח התיכון דווקא, ואוהבים לחשוב ש"עם סגולה" זו איזה אידאה גנטית דטרמיניסטית. רבאק. היהדות היא תמיד על תנאי, זה בערך הפואנטה של חצי מהתנ"ך ובוודאי דברי הנביאים. ההנחה שיש טוהר גזע זו הנחה ממש חדשה, היהדות לא מדברת על "דם", היא מדברת על תרבות. יהודי שאינו נוהג בהלכות המוסר לא מקבל שום פריבילגיה, ויהדותו יכולה להיכחד בקלות. צריך לחיות באירופה של המאה ה-19-20 כדי בכלל לגבש תורת גזע, וצריך להיות פאשיסט לא מאד חכם כדי להניח שה"דם" היהודי ולא התרבות היהודית הם אלו שייצרו את הפילוסופיות ואת האישים יוצאי הדופן. מביך כמה שהאפיקורסים יצרו את כל המשגים לגבי הבנת היהדות והיום, כשהמקור של העיוות ניטל מתודעתנו, כל שנותר זו שנאה חריפה ליהדות וליהודים שומרי מצוות, שמלכתחילה לא חשקו בחיבור הכפוי והמאולץ של מדינה בשלטון יהודי כופר עם מערכת מצוות אלוהית-מוסרית.

   אהבתי

 3. אסף פ, הציטוט המלא מחזק את הטענה של מי שהביא את הציטוט מלכתחילה – ביאליק מאמין ב"גזע" וביכולות המיוחדות שלו. ההבדל בינו לבין הנאצים הוא שהוא האמין שהיהודים הם גזע עליון בעוד היטלר האמין שהיהודים הם גזע נחות. ביאליק אכן הפנים את תורת הגזע, הוא רק חלק על הפרשנות שלה בעניין התכונות היהודיות (הם הן "טובות" או "רעות"). בקיצור – היהדות האשכנזית "ייבאה" לכאן אמונה גזעית, שבאופן טראגי שימשה נגדם באירופה, ובכל זאת הם השתמשו בה כאן (גם אם באופן לא מודע).

  אהבתי

 4. הדברים המצוטטים כאן אינם מצוצים מהאצבע ואינם יוצאים מן הכלל במיוחד. יהודי גרמניה רצו להצטרף למפלגה הנאצית, ארגונים יהודים ביקשו להצטרף למפלגה הנאצית. היהודים בכלל האמינו בעליונות הגזע (רובין היה אחד מחוקרי האאוגניקה הציונים), הם רק חשבו שהגזע היהודי שייך לגזעי הנעלים ולגזע הארי. הם יישמו את התורה הזו על ערבים ובמיוחד על מזרחים, אותם עד היום הם חושבים לנחותים מבחינה גנטית (ועדיין חוקרים אותם באוניברסיטאות, ראו פרס ישראל ליורם בילו). הציונות צמחה באותה תקופה שצמח הנציזם והיו השפעות הדדיות בין התנועות האלה. זה דבר שלא יחקרו באוניברסיטה בגלל השואה אבל זו המציאות. עד היום יש מרכיבים רבים של אאוגניקה נאצית בחשיבה הציונית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s