את התימנים סידרתי באופן כזה

את התימנים סידרתי באופן כזה: החולה שיכול ללכת לרופא המושבה מקבל אצלי פתקה, ומתקבל אצל הד"ר מחברינו האשכנזים, ואם במקרה שיהיה חולה בחוליים רציניים, יבקר הד"ר אצלם בעד 4 בישליקים… התימנים שבעי רצון ומסתדרים קמעה קמעה.

ד"ר משה שרמן, אז יו"ר ההסתדרות המדיצינית העברית (לימים ההסתדרות הרפואית בישראל – הר"י), אודות הטיפול במרפאה שנפתחה בפתח-תקווה לתימנים בלבד, בנפרד מהמרפאה המיועדת לכלל הציבור הלא-תימני – 'פועלי יהודה' (לימים שירותי בריאות כללית), 1916.

תגובה אחת

  1. השיטה הזו עבדה שעות נוספות, כפי שמצטט שנהב היה גם שער חליפין למט"ח למזרחים ושער אחר לאשכנזים, ועד היום יש כל מיני הוצאות נוספות למזרחים בתחבולות שונות, זה לא דבר של מה בכך, שקל פה שקל שם, כמה מאות שקלים ועוד כמה מאות שקלים, בסוף זה מצטבר למאות אלפי שקלים בחיים של בן אדם.

    למשל חישבתי אתמול כמה עולה השינוי שנערך לקיצבאות הילדים ולילד הרביעי, בסוף שנות ה 90 היתה קפיצה מהילד השלישי לרביעי בסך של 600 ש"ח, מאחר וקיצבה זו הטיבה עם מזרחים, ערבים וחרדים ולא הטיבה עם המשפחה האשכנזית חילונית החדשה של 2-3 ילדים הקיצבאות קוצצות. 600 ש"ח לחודש זה 7200 ש"ח בשנה. מי שילד ילד עם שינוי הקיצבה שילם על זה עד גיל 18 במעל ל 100,000 ש"ח. ככה מרוששים משפחות ממעמד הביניים המזרחי.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s